Talajmegújító mezőgazdaság fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Legutóbbi témák
» Kukorica termesztése
Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty2018-04-22, 06:26 by Radócz

» OFF TOPIC / kocsma
Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty2018-02-17, 11:53 by Berente Antal

» Hasznos információk-táblázatok-dokumentumok
Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty2018-02-10, 07:43 by Radócz

» Vetőgépek és kiegészítőik
Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty2018-02-07, 20:17 by BEMAN

» Napraforgó
Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty2018-01-08, 22:34 by Berente Antal

» Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára
Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty2018-01-08, 06:49 by Radócz

» Minden ami takarónövény
Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty2017-12-11, 20:06 by Kacar

» Grúber ; Kultivátor
Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty2017-12-08, 15:33 by BEMAN

» Észrevételek / javaslatok
Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty2017-11-30, 16:59 by Mr. Poke

Top posting users this month
No user


Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

+6
Kezdetleges
Berente Antal
Mr. Poke
acszati
BEMAN
Radócz
10 posters

Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by Radócz 2018-01-08, 06:49

Az első az tetszik.

"Erőgépem" lenne is hozzá.

A vetőegység van-e Magyarországon?

Radócz

Hozzászólások száma : 251
Points : 259
Köszönet : 4
Join date : 2016. Mar. 27.
Tartózkodási hely : Balmazújváros

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by méhész1 2018-01-06, 11:24


méhész1

Hozzászólások száma : 1
Points : 1
Köszönet : 0
Join date : 2016. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by Bigiboy77 2017-07-17, 15:59

Bigiboy77 írta:
acszati írta:
Bigiboy77 írta:Na valahogy nem kerult be a kep....

Milyen gyártmány?
A lazitót azt felismertem a másik az gruber?

Szia! Innen vasaroltam: http://www.dziekan-maszynyrolnicze.pl/
Egyenesen a gyartotol. Nagyon barati araik vannak, fuvart kellett inteznem. Egy lazito meg egy gruber, rugos kapakkal 35x35 keresztmetszettel, duplasziv kapakkal. Szet kellett szedni, hogy felferjen az autora, most a hetvegen osszerakom es kiprobalom.
Ugy nezem kicsit kell modositanom a kapak elrendezesen, mert kozepen rittkabban vannak, szeleken surubben. 13 kapa van 3 meterre, de tologathato, majd alakitom, hogy elvigye a cristaly.
A lazito 4 keses 3 hengerrel, remelem jol fog mukodni.
B.

Kiprobaltam mindket gepet. A tarlohantast sekelyen gruberral, majd 10 napjara a lazitot. A gepek munkajaval elegedett vagyok.

Bigiboy77

Hozzászólások száma : 5
Points : 5
Köszönet : 0
Join date : 2016. Mar. 18.

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by Bigiboy77 2017-03-15, 19:17

acszati írta:
Bigiboy77 írta:Na valahogy nem kerult be a kep....

Milyen gyártmány?
A lazitót azt felismertem a másik az gruber?

Szia! Innen vasaroltam: http://www.dziekan-maszynyrolnicze.pl/
Egyenesen a gyartotol. Nagyon barati araik vannak, fuvart kellett inteznem. Egy lazito meg egy gruber, rugos kapakkal 35x35 keresztmetszettel, duplasziv kapakkal. Szet kellett szedni, hogy felferjen az autora, most a hetvegen osszerakom es kiprobalom.
Ugy nezem kicsit kell modositanom a kapak elrendezesen, mert kozepen rittkabban vannak, szeleken surubben. 13 kapa van 3 meterre, de tologathato, majd alakitom, hogy elvigye a cristaly.
A lazito 4 keses 3 hengerrel, remelem jol fog mukodni.
B.

Bigiboy77

Hozzászólások száma : 5
Points : 5
Köszönet : 0
Join date : 2016. Mar. 18.

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by acszati 2017-03-15, 06:35

Bigiboy77 írta:Na valahogy nem kerult be a kep....

Milyen gyártmány?
A lazitót azt felismertem a másik az gruber?

acszati

Hozzászólások száma : 326
Points : 331
Köszönet : 5
Join date : 2016. Mar. 15.

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by Bigiboy77 2017-03-14, 10:06

Na valahogy nem kerult be a kep....
Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára 35714411

Bigiboy77

Hozzászólások száma : 5
Points : 5
Köszönet : 0
Join date : 2016. Mar. 18.

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Rakodas

Témanyitás by Bigiboy77 2017-03-14, 10:04

Tegbap felpakoltuk, remeljuk ma megerkezik...

Bigiboy77

Hozzászólások száma : 5
Points : 5
Köszönet : 0
Join date : 2016. Mar. 18.

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by szarka88 2017-03-05, 21:12

Radócz írta:Az Agroinform fórumon olvastam, hogy kicsiben lehet-e ezt a talajmegújítást végezni.

Talán ebben a topikban lehetne javaslatot tenni, hogy egy foci pálya nagyságú vagy két ha-os területet, hogyan lenne célszerű "gépesíteni".

A videokon láthattuk, hogy lóval is vetnek emberek direktbe.

Nekem van egy magyar gyártmányú mezőgazdasági eszközöm. Oetl kapálógép

Van hozzá: Eke, kultivátor, robi, pótkocsi, fűkasza nádvágáshoz,
Azt hiszem hátrameneti fokozat is.

Ami hiányzik az Oetl motorhoz gyújtás. Vagy egy 6 le-s másik motor, amit hozzá kell esztergálni, mert .....

Ez után kell egy egy soros direkt vető elem és már kész is a talajmegújításhoz szükséges gépparkom kicsi területre?

Én is hasonlót szeretnék, Robi 250t-t néztem, elég jó árban lehet venni, 3 sebesség előre 1 hátra, tlt kihajtás 8 LE.
Kell egy szárzúzó, meg csinálnék hozzá direktvetőt, szerintem 8 LE-nek vinni kell 2 sort is. Kiskertbe is lehetne használni vetésre, meg ha az embernek van türelme 25 cm sortávval takarónövényt is lehet vetni 1-2 hektárra.
Úgy gondoltam, egy keskeny kultivátorkapa nyitná meg a talajt, közvetlen mögötte beesne a mag aztán vagy a Kökény Attila féle takaróelemhez hasonló valami, vagy egy tömörítőkerék zárná. Magadagolónak találtam egy tök egyszerű gépet, ami szerintem megoldás a nagyon eltérő méretű magok egyidejű vetésére is.
http://www.erdo-kert.hu/index.php?page=termek&termek_id=627

https://www.youtube.com/watch?v=F4De04mtdqc

szarka88

Hozzászólások száma : 7
Points : 9
Köszönet : 0
Join date : 2017. Mar. 02.

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by BEMAN 2017-01-22, 10:31

BEMAN
BEMAN

Hozzászólások száma : 527
Points : 538
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 16.
Age : 41
Tartózkodási hely : Vas megye

http://www.leopold7.com/

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by Mr. Poke 2017-01-21, 18:41

Nem a taposás miatt kell a széles szóráskép. (Aratás után van általában komposzt (trágya) szórás és a kombájn úgyis megtapossa.
Tárcsás trágyaszóróval nagyobb teljesítmény, egyenletesebb szóráskép, valamint talán azzal lehetséges a 2t/ha de még azzal is kihívás. (És kell a teljesítmény mert napsütésben ezt sem szabad csinálni és valami bedolgozó eszköznek ott kell járni a gép mögött)

Ami nekem van 4,5t szóró, 10km/óra sebességnél 3 fog/fordulat előtolásnál szórja a 200q. Ha lerakom 1fog /fordulatra akkor 200q/3 az is sok komposztnak. Valamint a szakaszos húzások miatt egyenetlen a szóráskép.
Ha a kilincsművet lecserélném hidromotorra talán lehetne vele komposztot szórni.

Jelenleg én sem akarok másik trágyaszórót venni, ezért tornado 5 -el próbáljuk meg a komposztot kiszórni a tavasszal. Ha nem működik akkor építek a trágyaszóróra tárcsákat.

Mr. Poke

Hozzászólások száma : 306
Points : 315
Köszönet : 9
Join date : 2016. May. 16.
Age : 44

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by kis Zombi 2017-01-21, 17:55

Mr. Poke írta:
Kezdetleges írta:Jónapot Kívánok!

Engem érdekelne a 80LE géphez egy talajmegújító gépsor. A földjeink szikesek ,néhol jobb minőségű 30-60Ak kötöttségű. Konvencionális gabonatermesztés folyt eddig.De mint kezdő fiatal gazda(nem pályázat nyertes) nyitott lennék más egyéb kultúrákra is.
Arra gondoltam,hogy kellene:
tárcsa
Grubber
Lazító1-2késes
Szárzúzó
permetező(papírokkal)
MÜtrágyaszoró(2tárcsás)
A vetés bérbe menne(amíg nincs direktvető), a komposzt kijuttatásra hallottam nem jó a t088 ..akkor mit ajánlotok?
8ha saját +kb ennyi bérelt terület. Az idei évet napraforgóval kezdem ,kuki előveteménnyel.
Minden segítséget ötletet szívesen fogadok.Smile) Very Happy



Ezek jók, de fontosabb a megfelelő időpontban való művelés.
Agyat (gondolkodásmódot) kell cserélni és akkor tudni fogod neked mi a megfelelő gép.

Komposzt kiszórásra repítőtárcsás kell. RA-8, RUR-5 https://www.youtube.com/watch?v=-EFZaqE2FoU  stb....  Fontos a nagy munkaszélesség.


http://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Rur_5_os_tragyaszoro_60687764.htm pl



Melyik géppel kisebb a taposási kár ? 5 tonnás szóró 6 m -es munkaszélességgel, vagy 3 tonnás gép, 3 m-es munkaszélességgel ?  Kis szóróval dupla felületet taposunk, de fele teherrel. Mivel komposztból 2 tonna is elegendő hektáronként, ezért egy 3 tonnás gép is aránylag hatékony lenne, + sokkal olcsóbb beszerezni.
kis Zombi
kis Zombi

Hozzászólások száma : 410
Points : 419
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 15.

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by Mr. Poke 2017-01-21, 14:56

Kezdetleges írta:Jónapot Kívánok!

Engem érdekelne a 80LE géphez egy talajmegújító gépsor. A földjeink szikesek ,néhol jobb minőségű 30-60Ak kötöttségű. Konvencionális gabonatermesztés folyt eddig.De mint kezdő fiatal gazda(nem pályázat nyertes) nyitott lennék más egyéb kultúrákra is.
Arra gondoltam,hogy kellene:
tárcsa
Grubber
Lazító1-2késes
Szárzúzó
permetező(papírokkal)
MÜtrágyaszoró(2tárcsás)
A vetés bérbe menne(amíg nincs direktvető), a komposzt kijuttatásra hallottam nem jó a t088 ..akkor mit ajánlotok?
8ha saját +kb ennyi bérelt terület. Az idei évet napraforgóval kezdem ,kuki előveteménnyel.
Minden segítséget ötletet szívesen fogadok.Smile) Very Happy

Ezek jók, de fontosabb a megfelelő időpontban való művelés.
Agyat (gondolkodásmódot) kell cserélni és akkor tudni fogod neked mi a megfelelő gép.

Komposzt kiszórásra repítőtárcsás kell. RA-8, RUR-5 https://www.youtube.com/watch?v=-EFZaqE2FoU stb.... Fontos a nagy munkaszélesség.

http://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Rur_5_os_tragyaszoro_60687764.htm pl

Mr. Poke

Hozzászólások száma : 306
Points : 315
Köszönet : 9
Join date : 2016. May. 16.
Age : 44

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by BEMAN 2017-01-20, 17:44

acszati írta:
BEMAN írta:

En is ugy látom nincs értelme vásárolni egy lazító  1x kell  eketalp törni utána nem kell.

Nálam 25% föld lazítottam.  Többi meg mindig ott a eketalp és  nincsen gond belőle.

Háát nem tudom.Ezt majd kitárgyaljuk a konferencián. Very Happy
Itt van nekünk is agyagos zsíros fekete föld ha azt nem lazítod nem sok mindenre kell számítani.
Szeretném én is ha nem lenne főként azért is mert bértraktorral tudom csak húzni és az a 30-35liter hektáronként az se hiányzik.
De én még nem látom az ilyen típusú földnek a lazító nélküli termelését


Rendben majd tárgyalunk.
BEMAN
BEMAN

Hozzászólások száma : 527
Points : 538
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 16.
Age : 41
Tartózkodási hely : Vas megye

http://www.leopold7.com/

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by acszati 2017-01-20, 12:46

BEMAN írta:

En is ugy látom nincs értelme vásárolni egy lazító  1x kell  eketalp törni utána nem kell.

Nálam 25% föld lazítottam.  Többi meg mindig ott a eketalp és  nincsen gond belőle.

Háát nem tudom.Ezt majd kitárgyaljuk a konferencián. Very Happy
Itt van nekünk is agyagos zsíros fekete föld ha azt nem lazítod nem sok mindenre kell számítani.
Szeretném én is ha nem lenne főként azért is mert bértraktorral tudom csak húzni és az a 30-35liter hektáronként az se hiányzik.
De én még nem látom az ilyen típusú földnek a lazító nélküli termelését

acszati

Hozzászólások száma : 326
Points : 331
Köszönet : 5
Join date : 2016. Mar. 15.

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by BEMAN 2017-01-20, 12:13

- Lazító egyenes késes,  elmunkálóhengerrel, ami nem kever, ( de ha jól csinálod a dolgokat, akkor erre nagyon ritkán van szükség, érdemesebb  bérben megcsináltatni ) írta:

En is ugy látom nincs értelme vásárolni egy lazító 1x kell eketalp törni utána nem kell.

Nálam 25% föld lazítottam. Többi meg mindig ott a eketalp és nincsen gond belőle.
BEMAN
BEMAN

Hozzászólások száma : 527
Points : 538
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 16.
Age : 41
Tartózkodási hely : Vas megye

http://www.leopold7.com/

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by kis Zombi 2017-01-20, 09:02

Kezdetleges írta:Szisztok!
Nagyon köszönöm a gyors ,részletes válaszaitokat!
Smile Látom a grubberre fel van szerelve a ZT vető :mi a pontos típusa?Nálatok van?Megoldott e a magtakarás ha nem forgat a grubber?


Csak a tartókonzol van felheggesztve a gruberra, kapák mögé, henger elé gondoltam szórni vele a magot. Ez még tavalyi kép, akkor még nem volt RT.


Vetőgép :

https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=pl&u=http://www.agro-masz.eu/&prev=search
kis Zombi
kis Zombi

Hozzászólások száma : 410
Points : 419
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 15.

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by Kezdetleges 2017-01-20, 08:27

Szisztok!
Nagyon köszönöm a gyors ,részletes válaszaitokat!
Smile Látom a grubberre fel van szerelve a ZT vető :mi a pontos típusa?Nálatok van?Megoldott e a magtakarás ha nem forgat a grubber?

Kezdetleges

Hozzászólások száma : 91
Points : 93
Köszönet : 0
Join date : 2017. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by kis Zombi 2017-01-19, 18:59

Kezdetleges írta:Jónapot Kívánok!

Engem érdekelne a 80LE géphez egy talajmegújító gépsor. A földjeink szikesek ,néhol jobb minőségű 30-60Ak kötöttségű. Konvencionális gabonatermesztés folyt eddig.De mint kezdő fiatal gazda(nem pályázat nyertes) nyitott lennék más egyéb kultúrákra is.
Arra gondoltam,hogy kellene:
tárcsa
Grubber
Lazító1-2késes
Szárzúzó
permetező(papírokkal)
MÜtrágyaszoró(2tárcsás)
A vetés bérbe menne(amíg nincs direktvető), a komposzt kijuttatásra hallottam nem jó a t088 ..akkor mit ajánlotok?
8ha saját +kb ennyi bérelt terület. Az idei évet napraforgóval kezdem ,kuki előveteménnyel.
Minden segítséget ötletet szívesen fogadok.Smile) Very Happy


-Traktor legalább 80 lóerős összkerékhajtású legyen, de kötött talajon néha ez is kevés

- Tárcsa helyett rövidtárcsa, kúpos, aprócsipkés lapokkal. 80 lóerős géphez: UNIA L 300  (250 ) , AGRO MASZ AT 30 ( 27 ), METAL FACH U 741 típusok jöhetnek számításba.

-Gruber 9 kés 3 sorban (használt Osztrák gépek megfelelőek ) 4 cm -es keskeny kapával


Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Sgid94

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Jie3ag

- Lazító egyenes késes,  elmunkálóhengerrel, ami nem kever, ( de ha jól csinálod a dolgokat, akkor erre nagyon ritkán van szükség, érdemesebb  bérben megcsináltatni )

-Szárzúzó : vízszintes tengelyű, kalapácsos zúzó, 220 - 230 cm munkaszélességgel (80 LE -t leterheli, 3 sor kukoricát elvisz, nekem csak 180 cm-es van, így 2 soronként zúzom )

-Permetező lehetőleg 3 membrános szivattyúval legyen szerelve ( ha későbbiekben komposztoldatot szeretnél kijuttatni, ezek kevésbé pulzálnak, mint a 2 membránosak, emiatt kíméletesebbek. )

-Műtrágyaszóró inkább egy márkásabb használt legyen, amihez van vetési táblázat ( én a takarónövényt, és a tritikálét is azzal szórtam szét ( KUHN MDS 921 )

-Trágyaszóró : Mivel komposzból lényegesen kevesebbet kell szórni, mint istállótrágyából, ezért én használt Osztrák fekvőhengeres szóróban gondolkodnék. 3 tonnás már elegendő lenne.

- Továbbá ikerkerék nem lenne butaság a traktorra. Ha talajmunkával egybekötve komposztoldatot is juttatnál ki, akkor célszerű egy fronttartály elektromos szivattyúval.



Most, ahogy összeszámoltam ez legalább 6 milkacsoki nettó, ha mindenből használtat veszel.
kis Zombi
kis Zombi

Hozzászólások száma : 410
Points : 419
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 15.

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by Berente Antal 2017-01-19, 18:45

Szia,
Ezek jók lehetnek egy alap gépparknak, aztán később látod mi kellhet esetleg. T088 helyett az osztrákoknál beszerezhető(vagy itthon) vízszintes tengelyű szóróval szoktak operálni. Ha kalászos lesz majd azután jó lenne takarónövény keverék (előtte lazítás, ha van eketalp), az sokat javít majd. Később (vagy korábban?) komposzt tea főző... Hajrá!

Kezdetleges írta:Jónapot Kívánok!

Engem érdekelne a 80LE géphez egy talajmegújító gépsor. A földjeink szikesek ,néhol jobb minőségű 30-60Ak kötöttségű. Konvencionális gabonatermesztés folyt eddig.De mint kezdő fiatal gazda(nem pályázat nyertes) nyitott lennék más egyéb kultúrákra is.
Arra gondoltam,hogy kellene:
tárcsa
Grubber
Lazító1-2késes
Szárzúzó
permetező(papírokkal)
MÜtrágyaszoró(2tárcsás)
A vetés bérbe menne(amíg nincs direktvető), a komposzt kijuttatásra hallottam nem jó a t088 ..akkor mit ajánlotok?
8ha saját +kb ennyi bérelt terület. Az idei évet napraforgóval kezdem ,kuki előveteménnyel.
Minden segítséget ötletet szívesen fogadok.Smile) Very Happy

Berente Antal

Hozzászólások száma : 171
Points : 174
Köszönet : 3
Join date : 2016. Mar. 19.
Tartózkodási hely : Kecskemét környéke

http://www.balatonbungalow.hu

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by Kezdetleges 2017-01-19, 16:19

Jónapot Kívánok!

Engem érdekelne a 80LE géphez egy talajmegújító gépsor. A földjeink szikesek ,néhol jobb minőségű 30-60Ak kötöttségű. Konvencionális gabonatermesztés folyt eddig.De mint kezdő fiatal gazda(nem pályázat nyertes) nyitott lennék más egyéb kultúrákra is.
Arra gondoltam,hogy kellene:
tárcsa
Grubber
Lazító1-2késes
Szárzúzó
permetező(papírokkal)
MÜtrágyaszoró(2tárcsás)
A vetés bérbe menne(amíg nincs direktvető), a komposzt kijuttatásra hallottam nem jó a t088 ..akkor mit ajánlotok?
8ha saját +kb ennyi bérelt terület. Az idei évet napraforgóval kezdem ,kuki előveteménnyel.
Minden segítséget ötletet szívesen fogadok.Smile) Very Happy

Kezdetleges

Hozzászólások száma : 91
Points : 93
Köszönet : 0
Join date : 2017. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by Radócz 2016-10-17, 08:49

Mr. Poke írta:

3-5ha ig meg inkább csak kert.

Próbálj meg egyedül egy kert uborkát termelni és elgondolkodol rajta, hogy egy ember egy nap alatt 100 négyszögölt tud becsületesen leszedni.
És két naponta szedni kell a területet.

Ha visszaolvasol az első hozzászólásra, akkor látod, hogy ez nem arról a kisgazdaságról szól.


Radócz

Hozzászólások száma : 251
Points : 259
Köszönet : 4
Join date : 2016. Mar. 27.
Tartózkodási hely : Balmazújváros

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by Mr. Poke 2016-10-13, 14:52

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Én úgy gondoltam, hogy a kisgazdaság mondjuk 100ha körül Smile
1000ha-ig nagy gazdaság
1000ha+ az már nem mezőgazdaság, hanem ipar Smile (Tisztelet a kivételnek)

3-5ha ig meg inkább csak kert.

Mr. Poke

Hozzászólások száma : 306
Points : 315
Köszönet : 9
Join date : 2016. May. 16.
Age : 44

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by acszati 2016-10-13, 08:39

BEMAN írta:
acszati írta:
Mr. Poke írta:Valamint hozzátartozik, hogy én kötött talajon gazdálkodom. Itt a tárcsa nagyon rövid ideig használható, vagy kemény a föld vagy szalonnáz.
Aki rövidtárcsában gondolkodik írja le mire használná és elmondom miért nem jó és én mit csinálok helyette.

Én azt nem értem hogy miért vagyunk ebben a topicban???
   Miert  ? hogy gondolat, tapasztalat,... csere. Very Happy

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Eddig egy soros lovontatásu kézi szerszámokat linkeltünk be. Nem a tárcsárol folyt az eszme csere.Vagy nem??? Very Happy

acszati

Hozzászólások száma : 326
Points : 331
Köszönet : 5
Join date : 2016. Mar. 15.

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by BEMAN 2016-10-13, 07:44

acszati írta:
Mr. Poke írta:Valamint hozzátartozik, hogy én kötött talajon gazdálkodom. Itt a tárcsa nagyon rövid ideig használható, vagy kemény a föld vagy szalonnáz.
Aki rövidtárcsában gondolkodik írja le mire használná és elmondom miért nem jó és én mit csinálok helyette.

Én azt nem értem hogy miért vagyunk ebben a topicban???
Miert ? hogy gondolat, tapasztalat,... csere. Very Happy
BEMAN
BEMAN

Hozzászólások száma : 527
Points : 538
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 16.
Age : 41
Tartózkodási hely : Vas megye

http://www.leopold7.com/

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by Berente Antal 2016-10-12, 22:01

A tárcsát jelenleg magágy készítésre és aprításra(kukorica) valamint szalma bekeverésre használom. Ez egy sima V tárcsa ékgyűrűs hengerrel a végé n. Ezek helyett mit ajánlasz?
Nyilván a direktvetés a végső cél, ezt kapásoknál megoldom (Cyclo vetőgép), de a kalászosok direkt vetése ezidáig nem megoldott.


Mr. Poke írta:Valamint hozzátartozik, hogy én kötött talajon gazdálkodom. Itt a tárcsa nagyon rövid ideig használható, vagy kemény a föld vagy szalonnáz.
Aki rövidtárcsában gondolkodik írja le mire használná és elmondom miért nem jó és én mit csinálok helyette.

Berente Antal

Hozzászólások száma : 171
Points : 174
Köszönet : 3
Join date : 2016. Mar. 19.
Tartózkodási hely : Kecskemét környéke

http://www.balatonbungalow.hu

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by acszati 2016-10-11, 19:06

Mr. Poke írta:Valamint hozzátartozik, hogy én kötött talajon gazdálkodom. Itt a tárcsa nagyon rövid ideig használható, vagy kemény a föld vagy szalonnáz.
Aki rövidtárcsában gondolkodik írja le mire használná és elmondom miért nem jó és én mit csinálok helyette.

Én azt nem értem hogy miért vagyunk ebben a topicban???

acszati

Hozzászólások száma : 326
Points : 331
Köszönet : 5
Join date : 2016. Mar. 15.

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by Mr. Poke 2016-10-11, 14:58

Valamint hozzátartozik, hogy én kötött talajon gazdálkodom. Itt a tárcsa nagyon rövid ideig használható, vagy kemény a föld vagy szalonnáz.
Aki rövidtárcsában gondolkodik írja le mire használná és elmondom miért nem jó és én mit csinálok helyette.

Mr. Poke

Hozzászólások száma : 306
Points : 315
Köszönet : 9
Join date : 2016. May. 16.
Age : 44

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by Mr. Poke 2016-10-10, 07:40

acszati írta:
Mr. Poke írta:
kis Zombi írta:
acszati írta:
Mr. Poke írta:Kökény Atilla ezt dicsérte nagyon egy előadásában.

Panoramix

Egyszer kipróbálom csak úgy tudom iszonyat drága Smile (100eFt+)
Szentesen, Szegeden lehet kapni. (rendelni)

Közösen kellene venni.Ha négyen vagyunk akkor már csak 30eft :-))))))))))))))))))


OFF

Minap beszéltem erről Kökénnyel, és azt mondta, hogy csak akkor látja értelmét, ha már nem kell mélyen a talajhoz nyúlni, max. rövidtárcsával.

A mikorhiza érzékeny a talajművelésre, de ha nincs mikorhiza a talajban, akkor szinte sosem lehet elérni azt, hogy csak vessünk. A szén pumpálás kevés.

OFF Rövidtárcs? Szerintem az eke után az összes tárcsás művelőeszközt kell kitakarítani a portáról Smile Nem látom létjogosultságát, és azt sem értem Atilla mért dicséri.

Ezt fejtsd már ki bővebben.Mi lenne akkor technologia.Ludtalkapás gruber vagy egyenes kés vagy szárzúzó amit beszéltünk?

Alapvetően én tárcsa ellenes vagyok, és nem igazán látom létjogosultságát.
Jó vetőgép kell, és minden meg van oldva Smile

Csak tarlóhántásra lehetne használni a rövidtárcsát, de ugye ott sem mélyen, egy normális szármaradvány esetén az a réteg amit megdolgoz a tárcsa nem lesz megfelelő talaj, szerves anyag arany. Ne szabad beleforgatni a földbe a szármaradványt ki fog szárad, üreges lesz stb... Egy mulccsal takart terület saját magától fellazul 5-10cm mélyen.

Nem látom pontosan még a teljes technológiát, próbálkozok.

Mr. Poke

Hozzászólások száma : 306
Points : 315
Köszönet : 9
Join date : 2016. May. 16.
Age : 44

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by BEMAN 2016-04-28, 20:57



az igen

Áthelyezve


A hozzászólást .Norbert (admin) összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2016-04-28, 21:18-kor. (Reason for editing : .Norbert (admin))
BEMAN
BEMAN

Hozzászólások száma : 527
Points : 538
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 16.
Age : 41
Tartózkodási hely : Vas megye

http://www.leopold7.com/

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by acszati 2016-04-28, 20:53


acszati

Hozzászólások száma : 326
Points : 331
Köszönet : 5
Join date : 2016. Mar. 15.

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by BEMAN 2016-04-28, 20:41

Kis gazdaság-hoz is van minden

Kézi Direkt Vetögép

Kösz google

Áthelyezve
BEMAN
BEMAN

Hozzászólások száma : 527
Points : 538
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 16.
Age : 41
Tartózkodási hely : Vas megye

http://www.leopold7.com/

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by Radócz 2016-04-28, 05:01

Az Agroinform fórumon olvastam, hogy kicsiben lehet-e ezt a talajmegújítást végezni.

Talán ebben a topikban lehetne javaslatot tenni, hogy egy foci pálya nagyságú vagy két ha-os területet, hogyan lenne célszerű "gépesíteni".

A videokon láthattuk, hogy lóval is vetnek emberek direktbe.

Nekem van egy magyar gyártmányú mezőgazdasági eszközöm. Oetl kapálógép

Van hozzá: Eke, kultivátor, robi, pótkocsi, fűkasza nádvágáshoz,
Azt hiszem hátrameneti fokozat is.

Ami hiányzik az Oetl motorhoz gyújtás. Vagy egy 6 le-s másik motor, amit hozzá kell esztergálni, mert .....

Ez után kell egy egy soros direkt vető elem és már kész is a talajmegújításhoz szükséges gépparkom kicsi területre?

Radócz

Hozzászólások száma : 251
Points : 259
Köszönet : 4
Join date : 2016. Mar. 27.
Tartózkodási hely : Balmazújváros

Vissza az elejére Go down

Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára Empty Re: Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.