Talajmegújító mezőgazdaság fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Legutóbbi témák
» Kukorica termesztése
Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty2018-04-22, 06:26 by Radócz

» OFF TOPIC / kocsma
Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty2018-02-17, 11:53 by Berente Antal

» Hasznos információk-táblázatok-dokumentumok
Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty2018-02-10, 07:43 by Radócz

» Vetőgépek és kiegészítőik
Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty2018-02-07, 20:17 by BEMAN

» Napraforgó
Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty2018-01-08, 22:34 by Berente Antal

» Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára
Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty2018-01-08, 06:49 by Radócz

» Minden ami takarónövény
Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty2017-12-11, 20:06 by Kacar

» Grúber ; Kultivátor
Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty2017-12-08, 15:33 by BEMAN

» Észrevételek / javaslatok
Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty2017-11-30, 16:59 by Mr. Poke

Top posting users this month
No user


Grúber ; Kultivátor

+5
VDénes
.Norbert (admin)
Radócz
Mr. Poke
kis Zombi
9 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by kis Zombi 2016-12-08, 22:35

VDénes írta:Igen. Azt lehet jobban tavasszal is. Hullámos tárcsákat meg magágyat készítene a kés után.
Bocsi telóról írok nem tudom hogy kell csatolni az előzményeket

Miért nem a grubert mókolod át stripptillnek ?
kis Zombi
kis Zombi

Hozzászólások száma : 410
Points : 419
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 15.

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by VDénes 2016-12-08, 22:23

Igen. Azt lehet jobban tavasszal is. Hullámos tárcsákat meg magágyat készítene a kés után.
Bocsi telóról írok nem tudom hogy kell csatolni az előzményeket
VDénes
VDénes

Hozzászólások száma : 23
Points : 23
Köszönet : 0
Join date : 2016. Dec. 05.

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by kis Zombi 2016-12-08, 22:16

BEMAN írta:
VDénes írta:Sziasztok
Azon töröm a fejem, hogy lazítót 3 késest egyenest persze 75cm tagosítanám. Strip tillként húzva. Mehetnék az előző évi sorok nyomán. Viszont tápanyag kijuttatás miatt érdemes tavasszal csinálni? Vagy akkor kell sekélyebben húzva mégegyszer műtrágyát szórva? Vagy elég vetőgéppel? Vélemények? Hülyeség ez?

Milyen  növény.?
Milyen  a talaj  a lazító  utan? Szár  maradvány?  Hullámos ?



Fralanz késeket húznál ?
kis Zombi
kis Zombi

Hozzászólások száma : 410
Points : 419
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 15.

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by VDénes 2016-12-08, 21:32

Napraforgó után kukorica vagy kukorica után napraforgó. Nem rögös éppen csak a lazító kés nyoma látszik. Sortisztítót csinálnék elé ami eltolja a szárakat.
VDénes
VDénes

Hozzászólások száma : 23
Points : 23
Köszönet : 0
Join date : 2016. Dec. 05.

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by BEMAN 2016-12-08, 21:27

VDénes írta:Sziasztok
Azon töröm a fejem, hogy lazítót 3 késest egyenest persze 75cm tagosítanám. Strip tillként húzva. Mehetnék az előző évi sorok nyomán. Viszont tápanyag kijuttatás miatt érdemes tavasszal csinálni? Vagy akkor kell sekélyebben húzva mégegyszer műtrágyát szórva? Vagy elég vetőgéppel? Vélemények? Hülyeség ez?

Milyen növény.?
Milyen a talaj a lazító utan? Szár maradvány? Hullámos ?


BEMAN
BEMAN

Hozzászólások száma : 527
Points : 538
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 16.
Age : 41
Tartózkodási hely : Vas megye

http://www.leopold7.com/

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by VDénes 2016-12-08, 20:57

Sziasztok
Azon töröm a fejem, hogy lazítót 3 késest egyenest persze 75cm tagosítanám. Strip tillként húzva. Mehetnék az előző évi sorok nyomán. Viszont tápanyag kijuttatás miatt érdemes tavasszal csinálni? Vagy akkor kell sekélyebben húzva mégegyszer műtrágyát szórva? Vagy elég vetőgéppel? Vélemények? Hülyeség ez?
VDénes
VDénes

Hozzászólások száma : 23
Points : 23
Köszönet : 0
Join date : 2016. Dec. 05.

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by .Norbert (admin) 2016-11-15, 22:01

kis Zombi írta:Azon törtem az agyamat, ha lenne egy 2 cm pontosságú sorvezetőm, és a gruberen átrendezném a késeket 75 cm-re (gyakorlatilag striptill-eznék kalászos után 20 - 25 cm mélyen ) utána ugyanúgy kapna rövidtárcsát, takarónövényt, tavasszal megint rövidtárcsát (gondosan ügyelve, hogy mindig ugyanott járjon a kerék, ne tapossam a sorok helyét ) annak lenne értelme ? A striptill-nél a sorköz nincs bolygatva, itt viszont sekélyen lenne piszkálva, de nem 25 cm-enként, hanem ritkábban. Kinek mi a véleménye ?

Ehhez a mutatványhoz szerintem egy sima sorvezető nem lenne elég... Ehhez automata kormány kell ráadásul olyan ami fél év mulva is visszatalál ugyan arra a jelre.
.Norbert (admin)
.Norbert (admin)
Admin

Hozzászólások száma : 185
Points : 245
Köszönet : 1
Join date : 2016. Mar. 03.

http://regagrihun.top-talk.com

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by kis Zombi 2016-11-15, 17:37

Azon törtem az agyamat, ha lenne egy 2 cm pontosságú sorvezetőm, és a gruberen átrendezném a késeket 75 cm-re (gyakorlatilag striptill-eznék kalászos után 20 - 25 cm mélyen ) utána ugyanúgy kapna rövidtárcsát, takarónövényt, tavasszal megint rövidtárcsát (gondosan ügyelve, hogy mindig ugyanott járjon a kerék, ne tapossam a sorok helyét ) annak lenne értelme ? A striptill-nél a sorköz nincs bolygatva, itt viszont sekélyen lenne piszkálva, de nem 25 cm-enként, hanem ritkábban. Kinek mi a véleménye ?
kis Zombi
kis Zombi

Hozzászólások száma : 410
Points : 419
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 15.

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by Mr. Poke 2016-10-13, 15:05

Radócz írta:
kis Zombi írta:

Józsi azért árulja a grubberét, mert Horsc rendszerű kapákkal van szerelve, és ezek a fajta kapák nagyon kevernek. Egy rövidtárcsa és a grubber után alig volt szármaradvány a felszínen.


És a termésátlag is eltért, azonos "műtrágyázás" mellett.
Szerintem ezt így ne lehet kijelenteni. A grubber-el való talajmunka jelentősen durvább mint egy rövidtárcsa.
A búzát pedig porba kell vetni így lehet köztük termésbeli különbség.

De ha megfelelő az időjárás egy 25cm mély grubber felbecsülhetetlen. Csak ezen még át kell valamivel menni ami a búzának jó magágyat csinál. (Konvencionális talajművelés esetén)

Mr. Poke

Hozzászólások száma : 306
Points : 315
Köszönet : 9
Join date : 2016. May. 16.
Age : 44

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by Mr. Poke 2016-10-13, 15:01

kis Zombi írta:
Mr. Poke írta:Persze megfelelő vetőgép nélkül nehéz. De gondolom eddig is elvetetted valahogy a gabonát. Azt most is megteheted. De venni egy gépet csak azért, hogy 1-2 évig használd szerintem luxus.

De mint írtam én a saját talajomból indulok ki, ahol a tárcsás művelőeszközök nem tudnak megfelelő munkát végezni. Valamint inkább gyengébb terméssel számolok, minthogy tönkretegyem a már kialakult jobb talajt.

Homokon nem annyira vészes azért a tárcsa.

Több lesz az mint egy két év attól tartok. Jó lenne rálelni egy jó állapotú használtra, ami idővel, mikor már nincs rá szükség, árában eladható. 4. hónapja keresek, eddig eredménytelenül.

Én is nézegettem őket de nem lehet találni. És én is kölcsön szoktam néha kérni egy 4,2m es V tárcsát Smile De az már végső eset.
Egy használtat homokon elfogadható. Vagy fogj össze egy kolegával, vegyetek felesben egyet.

Mr. Poke

Hozzászólások száma : 306
Points : 315
Köszönet : 9
Join date : 2016. May. 16.
Age : 44

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by Radócz 2016-10-13, 08:23

kis Zombi írta:

Józsi azért árulja a grubberét, mert Horsc rendszerű kapákkal van szerelve, és ezek a fajta kapák nagyon kevernek. Egy rövidtárcsa és a grubber után alig volt szármaradvány a felszínen.


És a termésátlag is eltért, azonos "műtrágyázás" mellett.



Radócz

Hozzászólások száma : 251
Points : 259
Köszönet : 4
Join date : 2016. Mar. 27.
Tartózkodási hely : Balmazújváros

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by kis Zombi 2016-10-13, 07:49

Mr. Poke írta:Persze megfelelő vetőgép nélkül nehéz. De gondolom eddig is elvetetted valahogy a gabonát. Azt most is megteheted. De venni egy gépet csak azért, hogy 1-2 évig használd szerintem luxus.

De mint írtam én a saját talajomból indulok ki, ahol a tárcsás művelőeszközök nem tudnak megfelelő munkát végezni. Valamint inkább gyengébb terméssel számolok, minthogy tönkretegyem a már kialakult jobb talajt.

Homokon nem annyira vészes azért a tárcsa.

Több lesz az mint egy két év attól tartok. Jó lenne rálelni egy jó állapotú használtra, ami idővel, mikor már nincs rá szükség, árában eladható. 4. hónapja keresek, eddig eredménytelenül.
kis Zombi
kis Zombi

Hozzászólások száma : 410
Points : 419
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 15.

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by Mr. Poke 2016-10-12, 19:39

Persze megfelelő vetőgép nélkül nehéz. De gondolom eddig is elvetetted valahogy a gabonát. Azt most is megteheted. De venni egy gépet csak azért, hogy 1-2 évig használd szerintem luxus.

De mint írtam én a saját talajomból indulok ki, ahol a tárcsás művelőeszközök nem tudnak megfelelő munkát végezni. Valamint inkább gyengébb terméssel számolok, minthogy tönkretegyem a már kialakult jobb talajt.

Mr. Poke

Hozzászólások száma : 306
Points : 315
Köszönet : 9
Join date : 2016. May. 16.
Age : 44

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by kis Zombi 2016-10-12, 16:09

Mr. Poke írta:
kis Zombi írta:
Nekem 6 cm széles kapák voltak a grubberen, azzal sem kevert sokat, most hogy lecseréltem 4 cm -esre, alig keveri be a szármaradványt. Ez így jó is, annyi a bibi, hogy rá kell menni utána tárcsával, vagy ásóberenával, hogy a felső 8 - 10 cm-be bekeverjem a szármaradványt, ha vetni is akarok.

Egy 100q-ás kukorica szármaradványt ha belekeversz a felső 8-10cm-es rétegbe nem vagyok benne biztos, hogy megfelelő a talajnak. No meg mért akarod talaj felső 10cm-ét forgatni?
Talaj mintáztam pár napja a learatott kukorica földeken. A felső 10cm szépen lazult, 1 ásásra abban a rétegben 1-3 földigilisztát találtam. Ha én azt most megforgatom biztos, hogy kinyírom a talajt.
Épül a direktvető versi 0.1 ígéretes. Ha holnap lesz időm folytatom és lövök pár képet.  Aztán vagy a talaj szikkad meg annyira, hogy megfelelő lesz a grubber munkája 5-10cm mélyen vagy a vetőgép készül el Smile  Novemberig még van idő.

Tavalyi évben nem volt jelentős szármaradványom, csak 3 kisebb táblán (az akkori csapadékviszonyokhoz képest volt több szár ). Egy sor grubber után, még nem volt vethető egyszerű vetőgéppel, ezért kapott még ásóboronát, ami tűrhetően bekeverte a felső rétegbe a szármaradványt. Nem láttam káros hatását. Persze, hogy nem hasznos a felső réteg keverése a talajéletre nézve, de mivel nincs mélyre forgatva, így sokkal kisebb százalékát irtjuk ki a "jószágoknak", hamarabb elbomlik, mint a talaj felszínén. Mégsem kezdhetünk egyből direktvetéssel, megfelelő vetőgép nélkül.
kis Zombi
kis Zombi

Hozzászólások száma : 410
Points : 419
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 15.

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by Mr. Poke 2016-10-11, 20:41

kis Zombi írta:
Nekem 6 cm széles kapák voltak a grubberen, azzal sem kevert sokat, most hogy lecseréltem 4 cm -esre, alig keveri be a szármaradványt. Ez így jó is, annyi a bibi, hogy rá kell menni utána tárcsával, vagy ásóberenával, hogy a felső 8 - 10 cm-be bekeverjem a szármaradványt, ha vetni is akarok.

Egy 100q-ás kukorica szármaradványt ha belekeversz a felső 8-10cm-es rétegbe nem vagyok benne biztos, hogy megfelelő a talajnak. No meg mért akarod talaj felső 10cm-ét forgatni?
Talaj mintáztam pár napja a learatott kukorica földeken. A felső 10cm szépen lazult, 1 ásásra abban a rétegben 1-3 földigilisztát találtam. Ha én azt most megforgatom biztos, hogy kinyírom a talajt.
Épül a direktvető versi 0.1 ígéretes. Ha holnap lesz időm folytatom és lövök pár képet. Aztán vagy a talaj szikkad meg annyira, hogy megfelelő lesz a grubber munkája 5-10cm mélyen vagy a vetőgép készül el Smile Novemberig még van idő.

Mr. Poke

Hozzászólások száma : 306
Points : 315
Köszönet : 9
Join date : 2016. May. 16.
Age : 44

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by kis Zombi 2016-10-11, 20:31

kis Zombi
kis Zombi

Hozzászólások száma : 410
Points : 419
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 15.

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty kultivátorosba

Témanyitás by kis Zombi 2016-10-11, 18:04

Radócz írta:
acszati írta:
Mr. Poke írta:



OFF  Rövidtárcs?  Szerintem az eke után az összes tárcsás művelőeszközt kell kitakarítani a portáról Smile  Nem látom létjogosultságát, és azt sem értem Atilla mért dicséri.

Ezt fejtsd már ki bővebben.Mi lenne akkor technologia.Ludtalkapás gruber vagy egyenes kés vagy szárzúzó amit beszéltünk?

Sikerült megtalálnom, mert nem voltam biztos hogy grúber, vagy rövid tárcsa.

Agrárteenéger április végén a grúber eladásáról döntött, a tárcsával szemben. Mivel nekem egyik sincs, így azt kell eldöntenem, mi lenne a jó a talajnak, és azzal végeztetni a munkát.

Az lucerna és a repce vetés az jól sikerült. Kalászos (búza) után volt. (így tud kapcsolódni a topik címéhez).

OFF Kérném tolni a gépesbe

Józsi azért árulja a grubberét, mert Horsc rendszerű kapákkal van szerelve, és ezek a fajta kapák nagyon kevernek. Egy rövidtárcsa és a grubber után alig volt szármaradvány a felszínen.

Nekem 6 cm széles kapák voltak a grubberen, azzal sem kevert sokat, most hogy lecseréltem 4 cm -esre, alig keveri be a szármaradványt. Ez így jó is, annyi a bibi, hogy rá kell menni utána tárcsával, vagy ásóberenával, hogy a felső 8 - 10 cm-be bekeverjem a szármaradványt, ha vetni is akarok.
kis Zombi
kis Zombi

Hozzászólások száma : 410
Points : 419
Köszönet : 7
Join date : 2016. Mar. 15.

Vissza az elejére Go down

Grúber ; Kultivátor - Page 2 Empty Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.